179138-2020 - ResultatSverige-ESKILSTUNA: Diverse ytbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal beläggningsarbeten
Referensnummer: ÅB 19.014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233200 Diverse ytbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för beläggningsarbeten. Beläggningsunderhåll, återställningsarbeten samt beläggningsarbeten vid nybyggnation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen