2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA 2025 - Pumpstation i Funäsdalen
Beskrivning: Vatten och miljöresurs avser att som utförandeentreprenad bygga en ny pumpstation i Funäsdalen utrustat med pumpar för vidare pumpning till reningsverk.
Intern identifierare: VMR 2022/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232423 Byggnation av avloppspumpstationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell Del