179188-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälsovårdstjänster – Operationsresurser
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOperationsresurser
BeskrivningDenna upphandling avser utökad operationskapacitet för regionens operatörer inom elektiv dagkirurgi omfattandes: • Lokaler inkl. operationssal • Kompletterande personalresurser • Perioperativ vård
Förfarandets viktigaste känneteckenSe administrativa föreskrifter
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelElektiv allmän kirurgi och urologisk dagkirurgi
BeskrivningUppdraget avser utökad operationskapacitet för regionens operatörer inom elektiv allmän kirurgisk och urologisk dagkirurgi omfattandes: • Lokaler inkl. operationssal • Kompletterande personalresurser • Perioperativ vård
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105396:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelElektiv gynekologisk dagkirurgi
BeskrivningUppdraget avser utökad operationskapacitet för regionens operatörer inom elektiv gynekologisk dagkirurgi omfattandes: • Lokaler inkl. operationssal • Kompletterande personalresurser • Perioperativ vård
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105396:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelElektiv klassisk ortopedisk dagkirurgi
BeskrivningDenna upphandling avser utökad operationskapacitet för regionens operatörer inom elektiv klassisk ortopedisk dagkirurgi, omfattandes: • Lokaler inkl. operationssal • Kompletterande personalresurser • Perioperativ vård
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105396:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelElektiv avancerad ortopediskdagkirurgi
BeskrivningDenna upphandling avser utökad operationskapacitet för regionens operatörer inom elektiv avancerad ortopedisk dagkirurgi, omfattandes: • Lokaler inkl. operationssal • Kompletterande personalresurser • Perioperativ vård
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105396:Lot:4