179213-2022 - PlaneringSverige-Gävle: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI: Containrar för sterilt gods
Referensnummer: RS 2022/889
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg har beslutat att undersöka vad marknaden har för information och lösningar att ge kring containrar för sterilt gods till operationsverksamheten i Hudiksvall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44613000 Stora containrar, 44613300 Standardcontainrar, 44614300 Containerlagringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Containrar för sterilt gods.