179230-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ljustekniska tjänster – Hyra ljusteknisk utrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra ljusteknisk utrustning
BeskrivningDenna upphandling genomförs för att tillgodose KHSTs samlade behov av hyra av ljusteknik till scenkonstverksamheten.
Intern identifierareKHST 2025/191
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318100 Ljustekniska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 71318100 Ljustekniska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningHyra ljusteknisk utrustning
Intern identifierareHyra ljusteknisk utrustning