179236-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tryckning och tillhörande tjänster – Ramavtal för tryck, distribution och lager
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för tryck, distribution och lager
BeskrivningUpphandlingen avser tryckning, distribution och lagerhållning. I tjänsten ingår även tillhandahållande av en extern webbutik för beställning av Socialstyrelsens produkter såsom rapporter (publikationer).
Intern identifierare2.7-109542/2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 30199710 Tryckta kuvert, 79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster, 79824000 Tryckning och distribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000