Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift Sörmjöle omsorgsboende
Referensnummer: 18206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift av omsorgsboende för personer med missbruk. Boendet omfattar 8 enkelrum samt 1 dubbelrum dvs totalt 10 platser och är beläget i byn Sörmjöle. Verksamheten ska bedrivas dygnet runt samtliga dagar under året.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen