Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personal till evenemang (stagehands)
Referensnummer: 18/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar personal enligt vad som anges upphandlingsdokumenten till beställarens arrangemang, främst omställningar mellan hockey- och eventläge i Saab Arena, samt personal för evenemangs genomförande i Saab Arena samt Linköpings Konsert och Kongress.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79953000 Festivalarrangemang, 79954000 Festarrangemang, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen