2. Förfarande
Förfarande
Titel: Scentextilier
Beskrivning: Denna upphandling genomförs för att tillgodose KHSTs samlade behov av inköp av textilier samt mindre sömnadsarbeten.
Intern identifierare: KHST 2025/190
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 19100000 Skinn, 19200000 Textilier och tillhörande varor, 19210000 Väv, 19220000 Ylletyger, 19230000 Linnetyger, 19240000 Specialtyger, 19260000 Tyg, 19270000 Fibertyger, 19280000 Ull, hudar och skinn från djur, 19400000 Textilgarn och -tråd, 19410000 Naturliga textilfibrer, 19420000 Konstgjorda textilfibrer, 19430000 Textilgarn och tråd av naturfibrer, 19440000 Syntetgarn eller -tråd, 19720000 Syntetiska fibrer, 19730000 Konstfibrer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Scentextilier
Intern identifierare: Scentextilier