179368-2021 - ResultatSverige-Angered: Byggnads- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggservice, ramavtal
Referensnummer: 20/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser upphandling för ramavtal för allmänt förekommande byggservicearbeten i säkerhetsklassade objekt och icke säkerhetsklassade objekt. Förekommande fackområden är: Bygg, tak (tätskikt och underliggande takkonstruktion), plåtarbeten, smide, Värme och Sanitet (VS), betongarbeten, luft, måleri, stängsel, samt dörrar och portar. Anbudet måste omfatta samtliga angivna fackområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen