179369-2018 - ResultatSverige-Arvika: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella tjänster
Referensnummer: Dnr 2018-202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Arvika kommun och vissa kommunala bolag.
Upphandlingen omfattar inte avtal om lån och placeringar.
Omfattning.
Upphandlingen omfattar koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Arvika kommun, och bolagen, se upphandlande myndigheter.
Upphandlingen omfattar inte avtal om lån och placeringar. Sådana lån och/eller placeringar kommer att upphandlas separat.
Upphandlingen avser avtal om specifikt köp.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/.
Upphandlingen genomförs under förutsättning att den ryms inom för ändamålet budgeterade medel eller politiska beslut. Vid avbrytande av upphandlingen äger anbudsgivaren inte rätt till ersättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66100000 Bank- och investeringstjänster, 66110000 Banktjänster, 66171000 Finansiell rådgivning, 66172000 Hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen