179476-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tekniska kontroller – Kontrollansvarig enl PBL nivå K
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontrollansvarig enl PBL nivå K
BeskrivningDenna upphandling avser tekniska konsulttjänster – Kontrollansvarig KA enligt PBL nivå K.
Intern identifierareTFN/2026:00003
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71356100 Tekniska kontroller
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKontrollansvarig enl PBL nivå K