Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagningsservice och hjullastartjänst
Referensnummer: HEM 2020/00130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mottagningsservice och hjullastartjänst på Skedala deponi samt hjullastartjänst på Oskarströms återvinningscentral. Det kan även förekomma uppdrag på återvinningscentralerna Villmanstrand och Flygstaden samt Kristineheds miljöanläggning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen