See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gaser/gasol och Koldioxid/tank
Beskrivning: Upphandling av ramavtal inom två delområden: 1 Gaser/gasol och 2 Koldioxid/tank. Avtalstiden är 2+1+1 år. Anbudsgivare kan tilldelas ett eller två delområden, dessa utvärderas och tilldelas separat. Avropsberättigade parter är Trollhättans stad, Trollhättan Energi AB, Trollhättan Energi Elnät AB, Vänersborgs kommun och Kunskapsförbundet väst.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: GENERELL DEL (SKA BESVARAS AV ALLA)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: DELOMRÅDE 1. GASER/GASOL (KAN VÄLJAS)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: DELOMRÅDE 2. KOLDIOXID/TANK (KAN VÄLJAS)