2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gas, gasblandningar och gasol 2026
Beskrivning: Upphandlingen avser gas, gasblandningar och gasol samt hyra av flaskor för successiva avrop under avtalstiden. Upphandlande myndighet avser teckna ramavtal för en period om två (2) år med rätt till förlängning i två (2) år med ett (1) år i taget.
Intern identifierare: KS-2026-00329
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 24110000 Industrigaser, 24111100 Argon, 24111300 Helium, 24112100 Koldioxid, 24321115 Acetylen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Gas, gasblandningar och gasol 2026