179682-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Revisiontjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisiontjänster
BeskrivningRevisorerna i Dals-Eds kommun, Melleruds kommun och Dalslands miljö- och energiförbund inbjuder er att lämna anbud på konsulttjänster inom revisionsområdet. Uppdraget avser sakkunniga till revisorerna för granskning av styrelse, nämnder och beredningar, samt sakkunniga biträden till lekmannarevisorerna för granskning av det kommunala bostadsbolaget AB Melleruds bostäder, . Upphandlingen avser även valbara auktoriserade revisorer enligt aktiebolagslagen kapitel 9.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108893:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision