179699-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bud dagligvaror
Referensnummer: 093/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Plock, packning och leverans av livsmedel till hemtjänstens brukare inom Göteborgs Stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121200 Snittblommor, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15500000 Mejeriprodukter, 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15894700 Charkuterivaror, 15992000 Tobak, 22210000 Tidningar, 60100000 Vägtransporter, 64121000 Budtjänster med olika transportmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen