179776-2020 - ResultatSverige-Umeå: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler till socialtjänst och övriga offentliga miljöer
Referensnummer: 19162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av möbler och inredning till Socialtjänsten. Detta avtal ska tillgodose det löpande behovet av möbler för olika verksamheter inom vård och omsorg inom Umeå kommun och övriga avropsberättigade.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Matsalsbord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bord utan sarg
Del nr: 2
Matbord + iläggskiva
Del nr: 3
Soffbord
Del nr: 4
Soffbord utdragbart
Del nr: 5
Karmstol med hjul
Del nr: 6
Träfåtölj + gungstol
Del nr: 7
XL karmstol
Del nr: 8
Sittgrupp typ 3
Del nr: 9
Spegel
Del nr: 10
Träsoffa
Del nr: 11
Bänk
Del nr: 12
Förvaring 2
Del nr: 13
Stol staplingsbar
Del nr: 14
Stol staplingsbar, karm
Del nr: 15
Pinnstolar
Del nr: 16
Garderober
Del nr: 17
Vårdfåtölj
Del nr: 18
Sittpuff
Del nr: 19
Bord
Del nr: 20
Rullbord
Del nr: 21
Förvaring 1
Del nr: 22
Sittgrupp typ 1
Del nr: 23
Sittgrupp typ 2
Del nr: 24
Säng
Del nr: 25