Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1273 Larm & Passage Salems kommun
Referensnummer: 17/134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för service, underhåll, installationer, felsökning, reparationer, programmering, material/produkt och driftsättning av larm och passagesystem åt Salems kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen