17986-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Nät
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende nätverksprodukter
Referensnummer: 2021-17840
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32400000 Nät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nätverksprodukter såsom router, switch, brandvägg, lastbalanserare, proxy, WDM och videokonferensutrustning samt tjänster såsom support och service inom Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 32232000 Videokonferensutrustning, 32412120 Intranetnätverk, 32413100 Nätreläer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen