2. Förfarande
Förfarande
Titel: Idrottsmateriel
Beskrivning: Upphandlingen avser idrottsmateriel, för upphandlande myndigheter (Köpare), som används inom idrottsverksamhet och mindre del som används på fritidsgårdar. Exempel på produktgrupper är t.ex. olika bollsporter, racketsporter, friidrott, friluftsliv, gymnastikmaterial, mattor, fitness och styrketräning.
Intern identifierare: KS 2025-00510
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000