179945-2022 - ResultatSverige-Älmhult: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och arbetsskor med tillhörande tjänster
Referensnummer: 20/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av arbetskläder och arbetsskor med tillhörande tjänster för Kommunens anställda, elever och andra berättigade personer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 18400000 Specialkläder och tillbehör, 18444000 Skyddshuvudbonader, 18800000 Skodon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen