179981-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personalförmedling – Konsultmäklare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultmäklare
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att avropa tjänster från en oberoende konsultmäklare, vilket innebär att Leverantören inte själv tillhandahåller egna konsulter. Uppdraget för konsultmäklaren är att identifiera och presentera de mest lämpliga kandidaterna, i enlighet med de specificerade kraven för varje individuellt uppdrag eller beställning, bland de tillgängliga konsulterna på marknaden. Målet med denna upphandling är att få en (1) ramavtalsleverantör som förenklar administrationen för Upphandlande myndigheten och effektivt tillgodoser Upphandlande myndighetens behov av lämpliga konsulter, detta till aktuella marknadspriser och samtidigt ger det beställarna en god kostnadskontroll och bättre uppföljning i användning av konsulter
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelProjektverktyg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90360:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling