179984-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Köksutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köks. och serveringsutrustning 2017.
Referensnummer: 3.3.2-1038/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kök- och hushållsprodukter för Stockholms stad enligt denna anbudsförfrågan.
Upphandlingen genomförs för stadens stadsdels och fackförvaltningar samt de bolag och stiftelser som framgår av punkt 1.1.1.2 Avropsberättigade.
Med kök- och hushållsprodukter menas i denna upphandling: Serveringsredskap, porslin, bestick, tillredningsredskap, tallrikar, köksutensilier, bleck, bakrelaterade artiklar etc. Se bilaga, anbudssortiment.