2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gasupphandling 2024
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att förse Beställaren primärt med leverans av fysisk biogas alternativt naturgas, med möjlighet till att göra prissäkringar på bio- och naturgas. Burlövs kommun samlade volym var år 2023, 3 611 633 kWh, fördelat på 12 uttagspunkter. Burlövs Bostäder AB samlade volymen var år 2023, 1 835 019 kWh, fördelat på 2 anläggningar.
Intern identifierare: 24/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09123000 Naturgas
Ytterligare klassificering (cpv): 09121200 Ledningsgas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor