2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biljettsystem för Göteborgs Symfoniker AB
Beskrivning: Göteborgs Symfoniker AB upphandlar biljettsystem för Göteborgs Symfoniker/ Göteborgs Konserthus. Göteborgs Symfoniker AB upphandlar en tjänst för att tillgodose behovet av försäljning, bokning/ beställning, kundhantering, support samt statistik, rapportering och uppföljning.
Intern identifierare: 25/55
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Ytterligare klassificering (cpv): 48110000 Programvara för kassasystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser, 48481000 Programvara för försäljning eller marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000