See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lågtemperatursterilisatorer och förbrukning, SLL447
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Lågtemperatursterilisatorer, tillbehör, reservdelar, service och support, utbildning samt förbrukningsartiklar. Lågtemperatursterilisatorer används på sterilenheter för att sterilisera temperaturkänsliga material och utrustningar som exempelvis rostfritt, aluminium, fiberoptik, kameraoptik, silikon, gummi, plastmaterial, elkablage, ultraljudsprober, stel - och flexibel endoskopi, doppler, flödesprober, flödesmätare, samt ultraljudstransducer.
Föregående meddelande: 050972-2023
Intern identifierare: FSN 2022-0324
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000