180230-2021 - PlaneringSverige-Kristianstad: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverantörspresentation Kirurgisk diatermi
Referensnummer: KI210036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att delta på leverantörspresentation för kirurgisk diatermi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Välkomna att delta på leverantörspresentation för kirurgisk diatermi. Hänvisar till publicerat underlag i Tendsign.