180233-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Ramavtal Markarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Markarbeten
BeskrivningArbeten beställs löpande inom av Beställaren förvaltade fastigheter. Arbetet omfattar planerade underhållsarbeten, felavhjälpande underhåll vilket kan indelas i akut underhåll och övrigt felavhjälpande underhåll, som normalt utförs som reparation eller utbyte efter felanmälan från hyresgäst samt ombyggnads- och renoveringsarbeten.
Intern identifierare25/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000