2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd för produktion av digital utbildning
Beskrivning: Avsikten med ramavtalet är att tillgodose produktionskapacitet för digitalt utbildningsmaterial inom olika ämnesområden. Uppdraget kan innebära alltifrån att leverera färdiga produktioner till att leverera enstaka delar av en produktion, till exempel: manus, illustration, animation, animerad video, grafisk formgivning, ljudproduktion, video, frågekonstruktion eller tekniska tillägg. Ramavtal till Trafikverksskolan.
Intern identifierare: KOM-418472
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79632000 Utbildning av personal
Ytterligare klassificering (cpv): 79633000 Personalutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsultstöd för produktion av digital utbildning