Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med kran
Referensnummer: UPH/2021:18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tranemo kommun inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud på Lastbil med kran. Allmän Orientering Upphandlingen avser inköp av en fabriksny lastbil med kran till samhällsektionen, enheten för VA/Gata/Infrastruktur. Fordonet ska användas inom kommunal VA-/ och gatuverksamhet. Leverans av färdigmonterad lastbil med kran ska kunna ske senast 2022-06-01. Beställare Tranemo kommun nedan kallad Beställaren Besöksadress: Storgatan 26 Tranemo Adress:Tranemo KommunSamhällssektionen514 80 TranemoTel: 0325 57 60 00 e-post: kommun@tranemo.seOrganisationsnummer: 212000-1462 Anbudets giltighetstid Anbud ska vara bindande i 6 månader efter sista anbudsdagen. Anbudsgivaren är bunden av sitt anbud till2021-11-10 00:00 För det fall upphandlingen blir föremål för överprövning är Anbudsgivaren bunden av anbudet fram till och med en månad efter den tid då eventuell överprövning avslutats genom lagakraftvunnen dom, dock högst nio (9) månader efter sista anbudsdag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 34142000 Kranbilar och dumprar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen