180286-2025 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Lokalvård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård
BeskrivningUpphandlingen avser lokalvård som daglig schemalagd städning, storstädning, golvunderhåll, hyrmattor (entrémattor) samt kringtjänster till Öresundskrafts verksamhetslokaler i Helsingborg och Ängelholm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103621:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning, 90911200 Städning av byggnader, 90910000 Städning