See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avloppstjänster (DIS) steg II, Signalisten
Beskrivning: DIS annonsering för Avloppstjänster åt Signalisten. Avtal med 2 leverantörer för Avloppstjänster. Årsvolym ca 1,5 MSEK/år Takvolym 8 MSEK
Intern identifierare: A198/23
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem har används. HBVs DIS för Avloppstjänster 23-167
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90470000 Rensning av avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Övergripande krav
Beskrivning: Ramavtal för avloppstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Information om anbudsgivaren
Beskrivning: Leveranör av avloppstjänster med avrop
Del (anbudsområde): LOT-0003
Beskrivning: Leverantör av avloppstjänster efter avrop