180413-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom företags- och branschutveckling
Referensnummer: 0379 - 18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling ersätter tidigare utannonserad och avbruten upphandling Konsulttjänster inom företagsutveckling, Dnr 0118-18.
Förändringarna i förhållande till den tidigare utannonserade upphandlingen är främst;
• Anbudsområden
• Utvärderingskriterier
• Mall för skriftliga redovisning samt CV-mall
• Utvärderingsprocessen
• Prismodellen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen