2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkivlösning SGU Malå
Beskrivning: Sveriges geologiska undersökning (SGU) avser att upphandla hyllsystem till våra arkivlokaler i Malå, Västerbottens län. Lokalerna kommer att inrymma i huvudsak arkivhandlingar, bibliotek och stensamlingar och färdigställas under 2025. Kontraktet avser fullständig leverans och installation/montage enligt upphandlignsdokumenten, där Leverantören tar ett totalansvar för hela uppdraget. SGU väljer arkivlokaler långsiktigt och ställer höga krav på arkivinredningens kvalitet och slitstyrka liksom på att relevant service och support finns att tillgå.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30191100 Arkiveringsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103069:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39131100 Arkivhyllor