180476-2017 - ÄndringSverige-Åkersberga: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolkförmedlingstjänster.
Referensnummer: 2017-03
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Österåkers kommun inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud avseende utförande av tolkförmedling inom Österåkers kommun, Kvinnojouren i Österåker, Vallentuna kommun, Norrtälje kommun samt Kommunalförbundet sjukvård och omsorg i Norrtälje (KSON) i enlighet med detta upphandlingsdokument.