Tekniska konsulttjänster – VVS-projektering/styr och regler.
Referensnummer: 16/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fabs AB och AB Alingsåshem upphandlar ramavtal för VVS/styr- och reglerprojektering för husbyggnadsprojekt (ny-, om- och tillbyggnation). Projektören ska medverka i alla skeden i byggprocessen och ta fram behövliga handlingar såsom förfrågningsunderlag för upphandling av byggentreprenad. Uppdragets omfattning bestäms vid respektive beställning.