Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av bokningssystem idrottsförvaltningen
Referensnummer: 2.3.2/2022/1182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Idrottsförvaltningen ämnar upphandla ett modernt och ändamålsenligt verksamhetssystem för bokning av idrottsanläggningar som kommer ersätta nuvarande systemlösning. Det nya verksamhetssystemet för bokning är en förutsättning för att effektivisera och ge ett professionellt stöd i denna process, såväl för interna användare och verksamheter som för våra kunder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen