180541-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska sensorer – PIT-tag system för märkning av fisk inom projektet Improve Aquatic LIFE
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPIT-tag system för märkning av fisk inom projektet Improve Aquatic LIFE
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av fiskmärkningssystem inom projektet IMPROVE AQUATIC LIFE. Syftet med upphandlingen är att säkerställa Havs- och vattenmyndighetens behov av efterfrågade varor, under kommande avtalsperiod.
Intern identifierare2025-000612
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30237475 Elektriska sensorer
Ytterligare klassificering (cpv): 30216000 Magnetiska eller optiska läsare, 38290000 Instrument och apparater för lantmäteri, hydrografi, oceanografi eller hydrologi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePIT-tag system för märkning av fisk inom projektet Improve Aquatic LIFE