180556-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Vilhelmina: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elarbeten 2023
Referensnummer: UH-2023-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ett ramavtal för elektriska tjänster och installationer inom Vilhelmina kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31600000 Elektrisk utrustning, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 51000000 Installation (utom programvara), 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet omfattar El tjänster för upp till 5 miljoner SEK.