180593-2019 - ResultatSverige-Arjeplog: Räddningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släck- och räddningsbil
Referensnummer: UH-2019-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Släck- och räddningsbil till Räddningstjänsten Arjeplogs kommun.
Upphandlingen omfattar köp och leverans av ett fabriksnytt fordon till Räddningstjänsten i Arjeplogs kommun.
Kravspecifikationen anger våra krav och önskemål på fordonet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114110 Räddningsfordon, 34144200 Beredskapsfordon, 34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen