180605-2019 - ResultatSverige-Ludvika: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergkross för halkbekämpning och markanläggning - Ludvika 2019
Referensnummer: GNU 2019/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar Bergmaterial för halkbekämpning och markanläggning exkl. transport, inkl. lastning till bil för Ludvika kommun.
Kommunen har som avsikt att kunna hämta materialet med egna transporter men beställaren ska tillhandahålla lastning vardagar mellan 06.30 - 17.00, hela året.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen