180681-2020 - ResultatSverige-Linköping: Kirurgiska specialisttjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa vårdtjänster inom kirurgi och endoskopi
Referensnummer: UC-2019-225
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vårdtjänster inom kirurgi och endoskopi för att minska vårdköerna i produktionsenheten
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är på grund av upphandlingens art, en uppdelning på separata anbudsområden är inte motiverat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121000 Läkarmottagningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen