Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmåltider till Hällsboskolan i Umeå
Referensnummer: 2 STO-2018/613
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten (SPSM) har för avsikt att för nästkommande fyraårsperiod, där de sista två åren ska vara enskilda optionsår (2+1+1 år), upphandla tillagning och leverans av skolmåltider till Hällsboskolan i Umeå.
Målet är att teckna avtal med leverantör som kan försäkra myndigheten en stabil och professionell leverans av efterfrågad tjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55322000 Tillagning av måltider, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen