180739-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Gustavsberg: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ till Värmdö gymnasium
Referensnummer: 2023GVAN/0096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö Gymnasium är en av Stockholms populäraste skolor. Skolan, som tillhör Värmdö kommun, ligger centralt vid Gullmarsplan. Verksamheten präglas av engagemang och kreativitet och är inriktad mot bildning, akademiska studier och framtida yrkesliv.
Visningstider:
Fredag 31/3 kl 9.00
Tisdag 28/3 kl 14.00
Visning sker endast efter föranmälan.
Anbudsgivaren ska legitimera sig vid visning och medtaga handling 06.13 Visningsintyg för påskrift av B:s representant på plats att visning skett.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen