180758-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Elektrisk utrustning och tillbehör
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elnätsmaterial
Referensnummer: 19/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser elnätsmaterial enligt bifogade upphandlingsdokument
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31440000 Batterier, 31600000 Elektrisk utrustning, 31681000 Eltillbehör, 31681410 Elmateriel, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen