18076-2025 - Resultat
Sverige – Vägtransporter – Färdtjänst Robertsfors
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärdtjänst Robertsfors
BeskrivningAvtalet avser transporttjänster för färdtjänstberättigade med personbil och fordon med rullstolsplats (specialfordon) samt liggande transport för Robertsfors kommun. På vissa resor följer ledsagare eller medresenär med. Avtalet gäller även transporttjänster och arbetsresor med personbil och specialfordon. Under avtalsperioden kan förändringar komma att ske beroende på politiska beslut om generella föreskrifter och villkor eller förändringar av egenavgift.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104077:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster