180766-2022 - ResultatSverige-Tingsryd: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm särskilt boende 2021
Referensnummer: 21-046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänsten trygghetslarm för särskilt boende.
Upphandlingen avser ett ramavtal för sucesiva avrop av enskilda tjänsteavtal för respektive boende.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen