180834-2025 - Resultat
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Ramavtal - OVK-besiktningskonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - OVK-besiktningskonsulter
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för tekniska konsulttjänster för utförande av uppdrag inom OVK-besiktning av varierande storlek. Huge Bostäder och Huddinge Samhällsfastigheter är beställare i denna upphandling.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102788:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation