180843-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Diverse reparationer och underhåll
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rollatorer, Gånghjälpmedel och Gåstolar
Referensnummer: IN-IN19-0373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Rollatorer och Gånghjälpmedel för 7-klöverns räkning.
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser ramavtal på Rollatorer, Gånghjälpmedel och Gåstolar enligt upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen omfattar:
Rollatorer, Gånghjälpmedel och Gåstolar inkl. leverans,
Tillbehör och reservdelar
Dokumentation
Handhavandeutbildning och teknisk genomgång
Utprovningstjänster (undantag armbågskryckor och gåstativ)
Support
Service under garantitiden
Option, Utställnings/demonstrationsexemplar
Option, Utprovningsexemplar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141720 Gånghjälpmedel, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen